Zielona Firma Sp. z.o.oSOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Fotowoltaika coraz bardziej popularna w Łodzi


Inwestowanie w technologie pozwalające pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych staje się coraz powszechniejsze nie tylko ze względu na czynnik ekonomiczny. Obecnie dużą rolę odgrywa także ekologia – tak zwana czysta energia pozwala jednocześnie korzystać ze zdobyczy cywilizacji i chronić przyrodę. Wiele firm z podejścia z szacunkiem do środowiska uczyniło wręcz swoją wizytówkę. Czy może zatem dziwić, że jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich miast staje się liderem w wykorzystaniu fotowoltaiki?

Fotowoltaika w Łodzi to coraz częściej spotykany widok. Panele można zauważyć zarówno na budynkach komercyjnych – biurach, fabrykach czy magazynach, jak i na domach mieszkalnych. Opłacalność jest najwyższa przy zastosowaniu systemów o dużej mocy, ale nawet mikroinstalacje montowane na domach jednorodzinnych to czysty zysk.

Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania proponowane przez Zieloną Firmę, której jeden z oddziałów znajduje się właśnie w Łodzi. Jest to oferta kompleksowa, obejmująca pełną obsługę – od przygotowania projektu poprzedzonego dokładnym rozeznaniem potrzeb i warunków przez montaż aż po serwis. Takie rozwiązanie ułatwia cały proces.

Do spopularyzowania paneli fotowoltaicznych przyczyniły się także spadek ich cen na przestrzeni minionych dwóch dekad, wzrost dostępności oraz możliwość uzyskania dofinansowania lub refundacji części kosztów.

Panele fotowoltaiczne są też zdecydowanie częściej wybierane spośród innych systemów bazujących na odnawialnych źródłach energii. Są wydajniejsze, bezobsługowe – wymagają jedynie systematycznego oczyszczania, by nie spadała ich moc, a także bardzo trwałe, bo ich żywotność określana jest na minimum 25 lat. Większość producentów dba również o ich odporność na warunki atmosferyczne – także te ekstremalne, dlatego ostatnią, zewnętrzną warstwę stanowi hartowana szyba.

Fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla budynków, do których doprowadzenie energii elektrycznej z sieci jest niemożliwe bądź nieopłacalne, lub znajdujących się w regionie, w którym często występują przerwy w dostawie prądu. Jest też dobrym sposobem na zmniejszenie wydatków na prąd – a nawet na zarabianie na jego produkcji.
Autor: Bartek Grabowski