Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz
INFORMACJE:


WWW: https://markiewiczfizjo.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 601-982-237

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Adres: Karnowska 12A

Kod pocztowy: 89-100

Źródła:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Rehabilitacja dla dzieci bydgoszcz - Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


Oferowana przez Aleksandrę Markiewicz rehabilitacja dla dzieci w Bydgoszczy to szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają kształtować prawidłowe zachowania już na etapie niemowlęcym. Możliwe jest to dzięki wprowadzeniu metody NDT-Bobath, która zakłada, że nie jest istotne to, co dziecko robi w danym momencie, ale fakt, że daną czynności wykonuje właściwie pod względem skoordynowania ruchowego. Najważniejsza jest więc jakość ruchu, a nie ciągłe powtarzanie jednego, co najczęściej sprawdza się w przypadku standardowych rehabilitacji u osób dorosłych.

Ćwiczenia z dzieckiem są jednak znacznie trudniejsze, gdyż często nie jest ono jeszcze na tyle rozwinięte, aby móc wykonywać polecenia. Metoda wykorzystywana przez ten zakład rehabilitacji eliminuje problem, ale wymusza wkroczenie do działań również rodziców. Muszą oni uczestniczyć wraz z dzieckiem w zajęciach, aby następnie móc korygować niewłaściwe zachowania przez pozostałą część dnia. Terapeuta przedstawia rodzicom, jakiego typu ćwiczenia i zabawy są korzystne dla dalszego rozwoju dziecka i przekazuje wiedzę, która znajdzie zastosowanie w życiu codziennym.

Wprowadzenie opisanej metody już w wieku niemowlęcym zwiększa niemalże do maksimum szanse dziecka na uzyskanie pełnej sprawności i usamodzielnienie się. Oczywiście nie w każdym przypadku jest to możliwe do uzyskania. Każde schorzenie odznacza się pewną dozą indywidualizmu, dlatego sprawność osiąga się w różnych momentach, a czasem nie jest to możliwe w 100-procentach. Kluczowe jest jednak to, aby dziecko dążyło do wykonywania jak najwięcej czynności we właściwy sposób! W przypadku dzieci jest to mimo wszystko jedna z najbardziej skutecznych metod. W końcu trudno o wprowadzenie innej w tak wczesnych latach rozwoju!

Dowiedz się więcej na temat rehabilitacji na stronie markiewiczfizjo.pl, sprawdź jakie zalety niesie ze sobą przedstawiona metoda i zadbaj o właściwy rozwój i lepszą przyszłość dla własnego dziecka! Trudno będzie znaleźć lepsze centrum rehabilitacyjne, które wykorzystuje tak innowacyjne metody leczenia. 
Autor: Tadeusz Zalewski


PODOBNE WPISY