Hemp Center sp z o.o.SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Medyczna marihuana - jak wyglądają kwestie prawne?


Wiele osób zastanawia się, czy medyczna marihuana jest dozwolona prawem. Skuteczność marihuany została potwierdzona w wielu badaniach, dlatego rośnie grupa osób, które są zainteresowane jej zastosowaniem.

Polskie prawo ma nadal wiele niedociągnięć, jeśli chodzi o medyczną marihuanę. W Polsce z medycznej marihuany można korzystać jedynie wtedy, kiedy jest ona stosowana jako środek łagodzący skutki uboczne konwencjonalnej farmakoterapii czy gdy konwencjonalna farmakoterapia nie ma nic więcej do zaoferowania pacjentowi.

Trzeba jednak pamiętać, że nadal istnieje dość duży sprzeciw związany z wykorzystywaniem medycznej marihuany do leczenia. Dlatego też korzystanie z niej jest dość mocno prawnie ograniczone. Zanim chory otrzyma lek, musi pokonać wiele etapów. Nie każdy lekarz ma bowiem prawo wypisać lek, w którego składzie jest medyczna marihuana. Nadal jest tak naprawdę nieduża grupa lekarzy, która wie, jakie napary czy krople można przygotować na bazie konopi.

Lek w oparciu o konopie będzie uzgadniany z pacjentem. Lekarz oceni sytuację pacjenta i wybierze najdogodniejszą formę leczenia np. maść, napar, wyciąg. Prawda jednak jest taka, że lekarze nie mają doświadczenia w leczeniu chorób z wykorzystaniem preparatów wykonanych na bazie konopi. W Polsce tak naprawdę można znaleźć jedynie garstkę osób, która orientuje się w najnowocześniejszych trendach leczenia, która będzie chciała zaryzykować swój wizerunek, przepisując lek na bazie konopi.

Co prawda medyczna marihuana jest w pewnych kwestiach dozwolona, to jednak dostęp do niej został bardzo mocno ograniczony. Dlatego też sytuacja prawna w tej kwestii wymaga naprawy tak, aby pacjent nie musiał szukać lekarza, który przepisze preparat, którego potrzebuje. Polskie prawo nadal mocno bojkotuje nowatorskie metody leczenia przy wykorzystaniu medycznej marihuany.

Na konopieizdrowie.pl można nie tylko dowiedzieć się więcej o medycznej marihuanie i jej zastosowaniu, ale również kupić olej z konopi i bioprodukty. Zdrowie jest przecież  w zasięgu naszej ręki.

 
Autor: Paweł Olszewski


PODOBNE WPISY